Vi har snakket om det en stund, og i fjor satte vi i gang med å bygge det som skulle bli paviljongen. Det ble noen tegninger underveis, men til slutt ende vi opp med denne fasongen her (noe som var langt fra det vi egentlig skulle ha)
Men jeg ble egentlig veldig tilfreds med den. Stor, og luftig.. På et tidspunkt så begynte det å bli snakk om vegger. Jeg så jo at det kunne vært kjekt med et par lave vegger, det skjermer for vind. Finnes jo slike levegger som man drar ut, de ser smarte ut. Mens vi snakket om vegger ble det også snakk om dør. Etterhvert også vindu. For å gjøre en lang historie litt kortere så «tapte» jeg, og det ble vegger, dører, og vinduer, i flertall.
Det er to tre-delte dører. Delene i hver dør kan skyves om hverandre. Det ble samme opplegg på vinduene, slik at man kan få gjennomtrekk på varme sommerdager (det skjer jo, nesten hvert år).
For å skjerme mot sol så ble det lamellgardiner foran vinduene, og i dørene ble det blondegardiner.
Møbler.. Det ble «spisegruppe» med langbord.. Følger med to plater (som ligger festet under bordet), så bordet kan bli 315 cm. Kjekt når vi er mange.
Sofa, det ble et kapittel for seg, men vi ende opp med en litt større sofa enn tenkt i utgangspunktet.
Så er det bilder.
Det er dessverre litt rotete ute der enda, og slik blir det til vi er ferdige en gang i sommer.. Men blir bra når det blir ferdig.
Jeg burde kanskje flyttet møblene lenger ut i rommet, og fjernet en støvsuger før jeg tok bilde 😂
Det er jo ingen paviljong lenger, jeg ser jo det. Men siden det var det vi skulle ha, så heter det paviljongen 🤣
Vi kommer til å beise den, i samme farge som huset, som kanskje blir en ny farge.. Vi får se, beis på hus og paviljong blir til neste år. Lurer på om vi skal avtale en felles familiehelg sent på våren neste år 🤔😏
Mangler bare seng, portapotti, stormkjøkken og en hageslange, så kan dere flytte ut 😉
Neida, jeg synes det ble veldig fint! Alt til sitt bruk, og jeg er helt sikker på at dere kommer til å være masse der ute ❤
LikerLiker
Vi går ut for å gå inn 😂
På de varmeste dagene har vi uteplassen ovenfor huset. Det er ofte litt for varmt, eller for kaldt her.. Så nå har vi alle muligheter 😁
LikerLiker