Her vi bor kan det bli kaldt, til langt uti april.. Vi får en periode med kulde igjen nå 😦
Det er jo litt dumt når man har en liten valp, som ikke har så mye pels, og ikke er rustet så godt til dette.
Jeg har sett på hundegensere og dekken, men fasongen på Jen er liksom ofte «passer ikke». Og det er jo et spørsmål om pris også, det som eventuelt passer Jen nå, passer ikke om kort tid. Selvsagt kunne jeg ha strikket, men det blir nok både vinter og vår før jeg er ferdig, og så lenge kan vi ikke vente.
Når jeg var på diverse butikker i dag så kom jeg til å tenke på slik «hals» (buff?) i ull, det måtte jo være passende, men fant ikke noen i ull der jeg var. Men ett sted hadde de salg på ullundertøy.. merinoull! Så man tar hva man har.. jeg tok foten med «merke» på for en «prøvegenser», og faktisk så klippet jeg nesten for kort 😯 Fint det er to føtter på slike longs 😛
Vet ikke om Jen ble helt tilfreds med å måtte kle på seg..
Men når det gikk an å leke litt i den så glemte hun hele genseren
Det som er så fint er at den er veldig elastisk, det kommer selvsagt an på hvilken longs det er. Og så kan man jo regulere størrelsen med hvilken størrelse longsen er, og man kan jo også ha halsåpningen til genseren lenger oppe på foten. Her ble halsen veldig fin med at jeg kan brette den ned, eller trekke den oppover hele halsen til Jen.
Har man noen gamle utvaskede liggende i skapet, så er det jo kjempefint til gjenbruk 😀 Og «må» man kjøpe ny, så finnes det billige man kan kjøpe.
Jeg blir nok å strikke en genser til Jen etterhvert.. og til neste vinter blir det nok et skikkelig dekken til henne også 🙂
Så genialt! Jeg hadde ikke klart å tenke på noe sånt selv, jeg hadde antagelig kjøpt en genser og klippet til den. Nå trenger jeg jo ikke å tenke på sånt 🙂
Er så moro å se hunders reaksjon på nye ting, og hvor fort de glemmer det som har vært litt teit 🙂
LikerLiker
Er helt sikkert andre som har gjort det samme 🙂 Vet at til bittesmå valper har det blitt brukt ullsokker som man har klippet hull til føttene. Når jeg var på apoteket i dag så så jeg på ulltrøyer til små barn, men ermene ble feil plassert. Så da var det å tenke og lete videre.
Ja og så hos dere som det ikke blir kaldt! 🙂
Jen likte ikke å ha på seg sele første gangen heller, men vi tok den på og gikk ut, og da var selen glemt. Greit når man kan distrahere de så lett 🙂
LikerLiker
Sokker, faktisk. Så søtt! 😀
Nei, vi skal ikke skryte på oss at vi har de kaldeste vintrene, selv om det har vært -20 her også noen ganger.
Skal som regel ikke så mye til for å distrahere disse små, de venner seg fort til noe nytt 🙂
LikerLiker
Oj, ja da blir det kaldt hos dere også ja, dere har nok mer rå luft enn hos oss også.
Ja de er heldigvis forholdsvis enkle noen ganger 🙂
LikerLiker