Vi hadde en kjempefin siste påskeferie dag i går, lenge..
Vi startet med å gå en fin tur, gikk litt over 5 km i skogen, og brukte nesten 2 timer.
Jeg skrev om en gammel husmannsplass en gang i vinter, fant etterhvert ut at den sannsynligvis heter Torebrenna.
I går gikk vi oss på en annen lignende plass, Tore hadde sett den før, så han viste vei. Den ligger bare 200-300 meter fra Torebrenna, så er ikke langt imellom de.
Det er ikke så tydelige murer etter den andre, men tok noen bilder
Her er det to murer, en på hver side på bildet
Jeg sitter på en av «veggene», men er veldig overgrodd på den (bildet her er fra i kveld)
Jeg må innrømme at jeg hadde aldri lagt merke til de om ikke Tore hadde vist de til meg, enda så lå de helt inntil der vi gikk. Hva dette har vært vet jeg ikke, er ikke så tydelig annet enn at det er noe som folk har laget en gang i tiden.
Når vi kom hjem så slappet vi av litt, og så gikk vi ut for å rake litt plen..
Vi hadde knallvær ute, så Amanda koste seg bra. Hun slappet nok av litt for mye..
.. for hun gikk nesten glipp av et par syklister.. så da måtte hun legge seg på vakt..
Etterhvert ble det kjedelig å være der, så passet bra at PH kom
Men så måtte PH dra igjen etter litt, så da sto Amanda igjen og hadde ingen å leke med..
Når vi gikk inn igjen så gikk Amanda ut på verandaen, Tore gikk i dusjen, og jeg ble syk!
Fra det ene sekundet til det andre så begynte jeg å kaldsvett og ble så kvalm at jeg ble grønn (føltes slik), resten er ikke noe å skrive om..
Var ikke helt bra i morges heller, merkelig nok, men kom meg nå på jobb, og alt gikk bra.
Vi har jo så fantastisk vær for tiden, når vi kom hjem fra jobb i dag så var det femten varmegrader! Vi skulle ut å få raket litt mer plen..men vi dro til skogs i stedet, siden plen ikke forsvinn..
Vi gikk ca 5 km i dag også, så dette går unna. Jeg syklet hjem fra jobben i dag også, selv om jeg ikke dro før litt før Tore var ferdig. Når det er så bra vær er det bare godt å sykle, hjem.. I morges var det -5 grader, det er litt for kaldt, så lenge jeg ikke må sykle..
Tror Amanda har kost seg bra disse dagene, har tatt i bruk verandaen igjen, og hundegården har såvidt vært brukt et par ganger.
Usj. Skulle ønske jeg hadde like mye energi som deg etter jobb! 😦
LikerLiker
Det går veldig opp og ned her, og nå er vi tydeligvis inne i en «opp» periode 🙂 I dag har vi ikke gjort noe.. 🙂
LikerLiker