Rens av stekeovn

Da kan jeg stryke over en av mange ting på «må gjøre før jul» listen.. rens av stekeovn. Jeg hadde den på listen i fjor også, men da ble den ikke strøket over. Tenkte jeg skulle ta den etter jul, og det gjorde jeg jo 😛
Jeg var inne på tanken om å ta bilde før jeg startet, men siden den var verre enn verst og jeg egentlig ikke trodde den kunne bli så bra at jeg kunne ta etter bilde, så ble det ikke noe før bilde. Men har etter bilde

rens av stekeovnHelt fantastisk å kunne se gjennom døren på stekeovn.
Jeg hadde tenkt å prøve salmiakk «trikset» som jeg hadde lest så mye om, angående rens av stekeovn, men så leste jeg en del negative opplevelser med det også, og pga Amanda så ombestemte jeg meg. Hun kan ikke bare gå ut, eller si fra om/når det blir ubehagelig osv. og lukten henger i en stund.. så da gikk jeg for en tradisjonell rens.
Hadde en flaske med rens stående fra elektrolux, den virket greit.. men så hadde jeg også igjen litt rens av grill eller noe, på en grønn flaske , den fungerte veldig bra. Finnes mye forskjellige produkter av stekeovn rens, så man må nesten bare prøve seg fram, og det er sikkert mye enklere om man gjør det før ovnen blir helt nedgrodd.
Er også veldig viktig å «skylle» og tørke godt av alt etterpå, ikke morsomt med ribbe på julekvelden (eller andre kvelder) som smaker av rens.. Eller småkaker som smaker ovnsrens. Jeg skrudde stekeovnen på fullt et par ganger i går etter jeg var ferdig med å vaske av ovnsrensen, og lot ovnen bli avkjølt imellom. Stekte pommes frites senere på kvelden, og den smakte helt som den skulle.

Eller gjorde vi ikke så mye som er å skrive om i går, kvelden ble brukt på sofaen, og når jeg gikk ut i stuen for å «hente» Amanda når jeg skulle legge meg, så jeg dette
boerboel i sofaAmanda hadde funnet seg godt til rette på puter og tepper hun egentlig ikke skal bruke, men får vel bare være glad hun ikke leste boken min også, noe som var veldig rart at hun ikke hadde gjort, hun elsker bøker..

I dag tror jeg dusjing står på en liste.. Det er kanskje en dag eller to for tidlig, men må bare få gjort det, går fort til jul.. Amanda vet ikke om det enda, hun lever i den troen at hun slipper juledusjen.

Jeg må pakke inn julegaver som ikke er innpakket, i år har jeg knapt nok kjøpt noe på nett, i fjor tror jeg nesten alle ble kjøpt på nett. Det er jo veldig enkelt med netthandel, men samtidig er det litt koselig å gå å se i butikker.
Vi var på julehandel på Otta litt for en tid siden, og jeg har enda ikke pakket ut.. Kjøpte en «lekekasse», den var jo grei å ha varer i, så der ligger fremdeles noe av hva jeg kjøpte, tror jeg må få ryddet den også, ikke alt som er egnet som leker.

I morgen blir det vel å få opp juletre og annen julepynt, pynter ikke slik veldig mye lenger, men litt her og der.. får se hva det blir til, må først få vasket og ryddet.

Tenkte å «rydde» litt på bloggen i jula.. litt forskjellig jeg har tenkt på, men når jeg først begynner så vet jeg at det tar sin tid, og den tiden har jeg ikke nå før jul, er jo så travelt opptatt må vite.. Neida, handler om prioriteringer, som alt annet, og godt å ha noe å pusle med i julen også 🙂

5 kommentarer om “Rens av stekeovn

  1. Det er rart hvordan ting hoper seg opp og må/skal/bør gjøres de siste dagene før jul. På min liste i dag står tur med Nairo, pakke inn gaver, tørke støv og pynte, dusje, se på håndballfinalen, spise middag og legge meg i skapelig tid for å klare å stå opp i morgen tidlig. Litt usikker på hvilken rekkefølge jeg skal gjøre alt dette i (bortsett fra at jeg legger meg helt til sist 😉 ), men jeg vet at hvis jeg ikke får stumpen opp av stolen i løpet av få minutter, så blir ingenting gjort i dag. Blæh!

    Liker

    1. Jeg har alltid så mange ting jeg ikke kan (vil) gjøre før nokså nærme julekvelden, så blir ofte lit hektisk. Men samtidig er det litt koselig.

      Nå har det blitt nytt, igjen, på kontrollpanelet eller hva det heter hos meg, ser jeg. Ikke før blitt skikkelig vant til det gamle, så blir det nytt.

      Liker

      1. Jeg har ikke vært logget inn på bloggen på gudene vet hvor mange dager, så jeg aner ikke om det har blitt noen endringer hos meg. Men jeg skal prøve å tromme sammen et innlegg i morgen.

        Liker

        1. Nå har det blitt en «bjelle» der man ser om det er noe kommentar, hos meg. Og da er det bare en liten, bitteliten gul prikk som synes at det er noe.
          Jeg pleier å få varslene på mobilen, når jeg er hjemme (eller tilkoblet nett) men noen ganger går det meg tydeligvis hus forbi.

          Liker

Legg gjerne igjen en kommentar :)

Dette nettstedet bruker Akismet for å redusere spam. Lær hvordan dine kommentardata behandles..