Chakira har det med å ligge rundt omkring her, men nå tror jeg hun skal få en plass mindre å ligge på. Tror jeg skal kutte ut sengen i gangen her. Er der det er mest trafikk, og der «alle» går. La merke til henne i helgen når hun hadde vært ute, da stilte hun seg opp ved grinden inn til soverommet. Hun kommer ikke inn til soverommet selv, bare ut. Så jeg festet grinden så den sto oppe, og Chakira har konsekvent hver eneste gang etter det gått å lagt seg på soverommet, som oftest i buret sitt. Så nå kan hun bestemme selv. Det er kjøligere på soverommet og roligere. Men på den annen siden, hun liker å ligge fremfor ovnen her også, så er neppe det. Kanskje hun bare liker å trekke seg litt tilbake, og ha det litt rolig.
Fredag er det tid for vaksine og helsesjekk igjen. Greit å sjekke henne en gang i året.
Jeg var å sjekket meg i dag, måtte bare få sjekket at det var en «vanlig» forkjølelse jeg hadde, da er det litt bedre å begynne på jobb igjen, trenger ikke være redd for å anstrenge seg litt. Så i morgen blir det full jobb igjen, endelig 🙂 Er så drittlei av å være hjemme, spesielt når jeg ikke orker gjøre noe, det blir litt kjedelig i lengden kan en si.
Skal sette opp ny ukemeny i kveld, da er jeg i gang med tredje uken 🙂
Og når jeg snakker om mat, vi (jeg og min datter) laget sylte i går. De ble veldig så pene, smaken kan jeg ikke uttale meg om, siden jeg ikke kjente noe som helst smak av de, ei heller lukt.
Jeg er så «kresen» at jeg bruker ribbe til å lage sylte (familieribbe) Ikke noe hode her i huset nei. Er jo flere og flere som bruker ribbe eller side eller noe annet, ikke så mange som bruker hode nå, tror jeg.
Er veldig tilfreds med kaffemaskinene min, her kommer et bedre bilde, den er da liten og nett 🙂
Det blir veldig god sjokomelk eller hva det heter av den, og så var det en ting til, som jeg ikke husker hva er.
Til slutt et bilde av pelsen, som spiste gulrot. Det skvatt gulrot alle steder 😛




Utrolig pen blogg til en sjarmerende hund! 😀
Har forresten også en sånn kaffemaskin.. Er veldig smart å ha sånn når det nærmer seg jul. 😀
LikerLiker
Takk for det 🙂
Jeg liker maskinen forbausende godt, og i kveld skal jeg bestille kapsler på nettet, måtte smake meg litt fram først på hvem som var best 🙂
LikerLiker
Fortsatt god bedring! Kjedelig å bli gående slik i lang tid 😦
Sylta ble veldig fin, men må få sagt at ingenting er som hodesylte! 🙂
Fine Chakira 🙂
LikerLiker
Takk for det 🙂
Hehe, jeg presterte å lage en liten sylte bare til meg, i den er det bare kjøtt 😛
LikerLiker
Kjekt å lage seg egen sylte…hihi 🙂 Enig med at bare kjøtt er best!
Kaffemaskinen så kjekk ut. Jeg heller drikker ikke kaffe, så veldig snedig at den kan lage forskjellige smaker.
Hehe….måtte le av den bittelille biten på labben 😉
Og lykke til med uke 3. Imponerende!
LikerLiker
Har hittil funnet bare to smaker jeg liker (3 egentlig…) en av de er en slags kaffe…
Stekt ørret i dag 🙂 Da vasket jeg poteter, skar opp gulrøtter og laget agurksalat før jeg dro på jobb i morges, så var det bare å slå på ovn når T kom hjem fra jobb i ettermiddag.
LikerLiker