Siden husmoren i huset dro på tur om mandagen, og ingen andre ryddet og vasket mens hun var på tur, så var det bare å brette opp armene i går.
Litt å ta igjen etter uken og helgen, hund med løpetid, små barn osv, jada. Nå skal jeg ikke si så mye om små barn, siden Amanda er mange ganger verre til å skitne til, uten løpetid også.
Så når jeg kom hjem fra jobb var det å lage middag (pølse i brød ) to minutter på data, støvsuge og vaske.
Når jeg var ferdig med det så var det finale i Grotteveien, nå har jeg ikke sett så mange episoder siden jeg har en tendens til å glemme alt slik, men finale er alltid morsomt.
Etter det var det å sele på Amanda å gå tur. Hun sier jo ikke nei takk til tur uansett når på døgnet det er.
Vi fant vann på turen
Amanda så det var mer vann lenger borte, så da var det å over dit.
Amanda er som en unge når det kommer til mer stillestående vann, hun plasker i vannet med labbene, aner ikke hvorfor, eller om det er bare for å plaske… kanskje det er svømmetak.
På tur hjem var jeg glad vi var to, for da møtte vi hund. Hunden var løs og det var selvsagt hannhund. Det er et mareritt å møte hund med Amanda til vanlig, og blir ikke så mye bedre med løpetiden, men gikk bra alt sammen.
Hadde trodd vi skulle møte/se noen ville dyr siden vi var ute så sent, men så bare dyrespor.
I kveld etter jobb skal jeg så… Skulle ha gjort det lenge nå, men er alltid «noe», og fikk ikke siste pakkene med frø før om lørdag.
Ser ut til å bli en knallfin dag i dag, helt blå himmel og sol, så da er det å komme seg på jobb snart, ha en flott dag 🙂
